O mnie

Agata, z zamiłowania podróżniczka i miłośniczka gór wysokich, wulkanów i lodowców, fanatyczka sztuki Beksińskiego, muzyki undergroundowej i tatuażu w wykonaniu Kuby Kujawy. I kotów.

Była doktorantka nauk o zarządzaniu UJ; z wykształcenia kulturoznawca i menadżer kultury, z zawodu marketingowiec, PRowiec i autor projektu freelancerskiego a la digital nomads: ‘Freestyle Marketing’.

Na swoim koncie mam odwiedziny w wielu krajach Europy, w tym samotną wyprawę w Bałkany – poza utartym szlakiem. W marcu 2016 wyruszyłam w najdłuższą i najbardziej egzotyczną z dotychczasowych eskapad – do Azji Południowo-Wschodniej. Bez planu, ładu i składu, za to z 20kg plecakiem odwiedziłam łącznie 7 krajów, a każda z tych wizyt okazała się niesamowitą przygodą. Wróciłam do kraju pod koniec lipca spalona słońcem i pogryziona przez wszystkie możliwe insekty, z mocnym postanowieniem spłaty wszystkich długów i wyjechania w kilkumiesięczną podróż w nieznane.

Obecnie staram się podporządkowywać wszystkie aspekty swojego życia pod realizację tego planu, nie zaniedbując przy tym innych planów podróżniczych i górskich. Od 2017 roku realizuję projekt przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego (w odcinkach) oraz zdobycia Korony Gór Polski. Jednocześnie próbuję swoich sił w długodystansowych trekkingach, przygotowując się do przejścia Via Dinarica.

Najbliższy wyjazd – samotny trekking po Himalajach i zdobycie Everest Base Camp (wyruszam w marcu 2019).